ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Екскурсії по Львову. Італійський дворик

Італійський дворик — одна з пам’яток Львова, що відноситься до архітектури епохи Відродження. Знаходиться він в одній із найкрасивіших та вкрай романтичних частин Львова.

Екскурсії по Львову. Памятки Львова

Італійський дворик. Львів екскурсії ціна

Багато екскурсоводів роблячи екскурсії по Львову пропонує завітати сюди. Історія Італійського подвір’я така ж захоплююча і романтична як і сама споруда. Цей Італійський дворик належав такому собі Костянтину Корнякту — купцю та торговцю вином з острова Кріт. За вірну службу в чині особистого секретаря отримав дворянський титул від короля Речі Посполитої Сигизмунда ІІ Августа. Наступник, король Стефан Баторій дозволив побудуватити Корнякту палац із шістьма вікнами на Ринковій площі. Весь фокус в тому, що в ті часи дозвіл на будівництво будинків із шістьма вікнами не можна були купити ні за які гроші, от хіба здобути відданою службою польській короні.

Палац був збудований у 1580 році. Його авторами стали архітектори з Італії Петро з Барбони та Павло Римлянин. Ще одна унікальність: будинок з подібним двориком з’явився лише через 300 років —ним став царський маєток, Лівадійський палац у Криму.

Італійський дворик став тихим та затишним місцем відпочинку для гостей та відвідувачів палацу. Архітектуру та стиль будови влаштовано таким чином, що шум із площі туди не доносився.

В середині XVII сторіччя палац Корнякта почали іменувати Королівською кам’яницею, бо він перейшов у власность родини польського короля Яна ІІІ Собеського. Історія знов наздогнала камяницю. У 1686 році тут сталась надзвичайно важлива історична подія — Росія та Польща тут підписала акт про “Вічний мир”.

З 1908 року Палац у тодішніх власників викупило місто. З того часу тут більше ніж 100 років діє Львівський історичний музей, або “Національний музей імені короля Яна III”. Цю назву він отримав на честь 225-ї річниці перемоги Яна ІІІ Собеського над турками під Віднем.

Італійський (Венеціанський) дворик схожий із аналогічними двориками Риму та Флоренції. Недарма, слідуючи венеційським традиціям вже у XVII сторіччі тут ставили п’єси Шекспіра.

Для втомлених екскурсіями у теплу пору року в Італійському дворику працює літнє кафе, а також відбуваються джазові та класичні концерти.

Відвідати Італійський дворик та почуту цікаву інформацію Ви зможете під час екскурсій “Середньовічний Львів” та “Дворики Львова: 7 дворів і трохи котів”.

Каталог Екскурсії по Львову ціна >>>

comments powered by HyperComments