ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Матері Божої Неустанної Помочі

Храм-Матері-Божої-Неустанної-ПомочіВул. Марії Сніжної, 1. УГКЦ, отці-редемптористи (ЧНІ).
Найдавніший парафіяльний костел Марії Сніжної у Львові заснували у XIV столітті німецькі колоністи. Він являє собою однонавову споруду, збудовану з цегли у поєднанні з білим каменем на пагорбі при Волинському шляху Львова (тепер вулиця Богдана Хмельницького).
Деякі дослідники вважають, що цегляно-кам’яна новобудова латинського храму у Львові зведена на місці дерев’яної церкви.
Стіни до двох метрів, дещо приземлені пропорції, скромність декору — усі ці риси нагадують дослідникові про те, що перед ним будівля з ознаками романської архітектури, яка була дуже поширена у Центральній Європі. Німецькі міщани серед львівських латинників протягом перших двох століть домінували. Колонія сілезців у Львові мала самоврядування із “магдебурзьким правом”.
У другій половині XVIII століття латинський архиєпископ Сіраковський, створюючи у своїй митрополичій столиці третю колегію після станиславівської та жовківської, обрав костел Марії Сніжної її осідком у Львові. Центр парафії був перенесений до катедрального костелу Успіння Пресвятої Богородиці. Після запровадження касати костел Марії Сніжної у Львові знову повернувся до статусу парафіяльного.
На зламі ХІХ і ХХ століть будівлю костелу почали реставрувати у неороманському дусі за проектом Юліана Захаревича (одного з найвидатніших архітекторів Львова 2-ї половини ХІХ століття — початку ХХ століття; за фанатичну любов до Львова і за напрацювання отримав додаток до свого прізвища Захаревич-Львігруд).
Стіни розмальовані сценами з марійської тематики, виготовлено вітражі. Епізоди із життя Богородиці, відображені в рококовій скульптурі, були встановлені перед святинею. Храм Марії Сніжної набув вигляду однонавної будівлі базилікового типу з видовженою вівтарною частиною і квадратним притвором із вежею на одній осі.
“Стильова” реставрація з кінця ХІХ століття надала будівлі своєрідних рис, притаманних львівській монументальній архітектурі ХІІІ — початку ХІV століття, що відрізняють її від архітектури інших регіонів Русі, в якій переважала традиційна хрестокупольна система.
У часи більшовицького режиму приміщення храму Марії Сніжної у Львові використовували під склади, десять років тому в ньому був Львівський музей історії фотографії. Із виходом Української Греко-Католицької Церкви з підпілля тут після реставрації приміщення розмістився храм Матері Божої Неустанної Помочі. Обслуговують його отці-редемптористи (ЧНІ).

Більш детальну інформацію про Храм Матері Божої Неустанної Помочі Ви зможете дізнатись під час екскурсії “Храми Львова”.

comments powered by HyperComments