ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

5 причин приїхати до Львова на Різдво

Добридень, добрим людям! А Ви знаєте, що до Львова їде Різдво на санях?! А разом з ним ідуть гамірні львівські колядники з не менш гучною львівською різдвяною співанкою, у заквітчаних хустках з довгими прензлями ідуть львівські панночки і несуть запашні львівські святкові пампухи, а за ними біжить дрібна львівська дітвора з львівськими традиційними прецлями і в’язкою бубликів в руках, а попри них – поважні львівські пани несуть у руках великі Рідзвяні Звізди, які знаменують – “Прийшло Різдво до Львова! Христо ся рождає!”…Їде Різдво на санях! А за ним їдуть замерзлі і засніжені поїзди зі Сходу і з Півночі, з Варшави і Москви, з Відня і Парижа, з малого села на Полтавщині і великого Києва!… Їдуть поїзди до Львова! На львівському пероні вовтузяться люди: вони висипаються з переповнених вагонів, деренчать валізами по бруківках, гублять капелюхи і рукавиці, спішать до львівського старенького трамваю, гріють змерзлі носи в парких кавових львівських горнятах і спішать, спішать, спішать…Спішать у гості до Львова на Різдво!..

rogdestvoПричина перша. У Львові добре. Ба й дійсно добре!.. Тут нікуди не потрібно поспішати. Тай поспішати Вам тут не вдасться, особливо – на Різдво: через центр не проїхати на санях, не перепливти човном…Людно і весело, якщо коротше говорити. Тут легко думається і гарно спиться. Тут всі посміхаються і намагаються допомогти одне одному. Всі вітаються і жмуть один одному холодні долоні, запрошуючи випити чогось запашного і зігріваючого.. Кажуть, що Львів – це місто, яке дуже пізно прокидається. Ми Вам більше скажемо: Львів – це місто, яке ніколи не лягає спати! Бо хто ж на свято спить?!) У Львові ж – кожен день, як свято! Про що красномовно говорить одна лише львівська площа Ринок! А на Львівське Різдво – Ви це все відчуєте втричі більше. І всі бразилійські карнавали, докупи взяті, просто ховаються перед традиційним Львівським Різдвом! Я тє кажу: краще, ніж у Львіві, не-бу-ва-є!

tradytsiiПричина друга. Традиції. Справжні українські традиції. Добрі галицькі різдвяні традиції… Саме у Львові витає справжній дух Українського Різдва! Столи накриваються святковою скатертиною, у покутті стоїть запашний Різдвяний Дідух, майстерно зроблений з снопців пшениці, вівса і жита, на столі – 12 запашних традиційних різдвяних страв, які пахнуть на всю хату аж до сусідів, на підвіконнику палахкотить свічка, входить чоловік у вишитій білосніжній сорочці і знаменує “Дай Боже Святий вечір!.. Настало! Різдво настало!!!” Тоді починають литися гучні львівські колядки, від хати до хати радісно сповіщають новину народження Божого Дитятка галицькі колядники, голосно стукаючи дверима і оббиваючи засніжені ноги об поріг. А на вулиці – світиться зоря, та не одна, а десятки, десятки різнокольорових зірок, які приїхали до Львова на традиційний щорічний Львівський Парад Різдвяних Звізд. Повсюди на вулиці пригощають святковими наїдками на напитками, гречно бажаючи “Смачного і веселого Різдва! Приїжджайте ще до Львова!”. А які смачні у Львові печуть пампухи! Мммммм!… Нігде, як у Львові є дурною манерою вставати напівголодним з-за столу! Ви обов’язково маєте спробувати ароматної львівської святкової ковбаски на вогні, грибного борщику, маленьких ароматних голубців у сметані, традиційного львівського різдвяного калача і пампуха. Останній – буде Вам снитися ще десь півроку…Бо ж ціле Свято Пампуха не омине Вас, шановне панство, у Львові на Різдво. І нікакой Святой Пампухі у нас нєту!) Справжнісінькі різдвяні львівські пампухи, та й годі! А правда, хочеться?

lviv-yarmarok-054Причина третя.Традиційний Львівський Різдвяний Ярмарок. Коли у Львові починаються різдвяно-новорічні свята, то місця тут стає ще менше…У два ряди виростають, як грибочки після дощу, святкові деревяні хатинки з пряниками, медом, глінвейном, вишивкою, сувенірами, горнятами та іншими глиняними дзбанками, перемащеними вафлями, глазурованими яблуками, старим сріблом, екологічно чистим милом, креслатими хустками, гарячими та горящими напоями, червнобокими ковбасами, півниками на паличках…І того всього краму не злічити! Йдеш – і розбігаються очі!.. Ви можете їздити у Варшаву чи до Відня, на парижські чи італійські розпродажі, на амстердамські чи нью-йоркські “чорні п’ятниці”, а такого колориту і, не побоїмось цього слова скажемо-напишемо, безглуздо-багатого вибору!, як у Львові на Різдво, Ви ніде на інших ярмарках світу не зустрінете! Саме на Різдвяному Львівському Ярмарку Ви можете одночасно придбати раритетну запорошену книгу і з’їсти фірмове тістечко від одного з найкращих кондитерів Львова, посмакувати апетитними ковбасками від цьоці Миросі або ж випити найліпшого українського коньяку за безцінь від пана-добродія з Миколаєва, тут Вам віддадуть задаром третю пару шерстяних шкарпеток, заставлять продегустувати всі 19 настоянок з приватної садиби вуйка Микола з-пі-до-Львова, і, вкінці-кінців, обійшовши в три кола всю оту рідзвяну шинкарно-базарну оказію, Ви вийдете з Львівського Різдвяного Ярмарку безмежно щасливою людиною, але бідною… зате щасливою!..

kavaПричина четверта. Кава. Справжня львівська кава. І як би затерто це не звучало, та Львів без кави, що козак без шапки! Львівська кава, як справжній французький парфум, з новою порою року розкриває свій шарм по-іншому, по-новому.. А на Різдво львівська кава має неймовірний казковий аромат! І не дай Боже якомусь пересічному львів’янину сказати, що кава пахне! Не пахне, а має аромат, як справжнє італійське вино… Справжній різдвяний аромат! Як приїдете до Львова на Різдво, то замовляйте виключно різдвяну каву: з запашною корицею, ароматною цитринкою, пряною гвоздикою та двома грамами, прости Господи, коньячку. На Львівське Різдво кава ллється, як мед на пасіці. І аби Ви собі знали, що, традиційно, на свята у Львові роблять все в сто разів ліпше: ліпше вдягаються, ліпше співають, ліпше їдять, та й ліпшу каву п’ють. Тому, різдвяна львівська кава в сотню разів краща, ніж кава у Львові, скажімо, літом. Вона не тільки посмакує, але й зігріє. За львівською кавою ведуться найдушевніші розмови, навіть на зимовому морозі. Ніщо Вас не змусить годинами мерзнути на львівських шумних вулицях, як львівська різдвяна кава. Бачили рекламу по телевізору про “Якобз-аромо-оксамит”? Так от, ніхто перед Вашим носом не закриє у Львові двері на Різдво, якщо Ви прийдете, постукаєте в двері і скажете господарю, що в нього найароматніша кава на весь Львів. Не вірите?

Lviv_1Причина п’ята, далеко не остання! Знаєте, ми відслідкували таку дивну тенденцію: приїжджий люд ні від чого так у світі не “тащиться” (тут, у Львові, теж так говорять!), як від львівських черг! Черги за львівською кавою, черги за львівським шоколадом, черги до львівської “Криївки”, черги за львівськими карамелями, черги на львівські дахи… Здавалося б, якби у Львові черги зробили платними, то це все-одно б не зупинило людей вистоювати у них по кілька годин поспіль за омріяним сувеніром чи емоцією зі Львова. На Львівське Різдво багато черг… Тут ми відслідкували ще одну, не менш дивну, тенденцію: до Львова також їдуть люди, аби подивитися на ці “черги”!) Ні, Боже упаси, не подумайте, що ми Вас відмовляємо їхати до Львова! Ні, навпаки: люди добрі, їдьте на Різдво до Львова!!! Ми Вам гарантуємо: у Вас замерзнуть пальчики на ногах і руках, ніс стане червоним, а то й синім.., Вам обірвуть два гудзика на пальті, наступлять на новий чобіт… так з чотири рази, штовхнуть-перепросять, штовхнуть-перепросять…і так сотні разів… Але тут Ви зустрінете найліпших людей у своєму житті, закохаєтеся у дівчинку за прилавком сувенірного магазину, запросите її на каву, одружитеся з нею.. почуєте 1000 і одну історію не тільки про Львів, але про цілий Всесвіт, насмієтеся на цілий рік вперед, познайомитеся з веселим львівським батярем, він Вас запросить на хатню гостину і Ви будете кожен рік приїжджати сім’ями один до одного в гості… Світ стає ширшим! Навіть у тісних львівських чергах на Різдво світ стає ширшим…

Запрошуємо Вас відвідати екскурсію “7 чудес Львівського Різдва” та на “Різдвяну вечерю з львівським колоритом”

comments powered by HyperComments