ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Пам’ятник усмішці

Пам'ятник-усмішціЧого тільки не знайдеш у Львові – навіть пам’ятник усмішці поставили. Це дійсно правда: невеличкий, заввишки у метр, веселий пам’ятник-рибка розмістився у миловидній вуличці Львова, на Вірменській, 10, біля самого входу в арт-кафе “Дзиґа”.Екскурсії по Львову не можуть обійтись без посмішок. Найменший пам’ятник Львова, риба-постамент опинилася тут у 2001 році з нагоди Другого Міжнародного симпозіуму карикатури. Її для міста створив і подарував львівський карикатурист і скульптор Олег Дергачов, який на разі живе і працює поза межами країни, у Канаді. У 2008 році пам’ятник поміняли – поставили ще одну веселу рибку. І справа не в тому, що попередня усмішка-риба втомилася від позитиву). Попередньо автор започаткував ідею зміни скульптур: через певний період часу дарувати Львову нову “Усмішку”, набагато щирішу і більшу у розмірах, відповідно до того як міняється місто, який настрій панує у ньому. У планах автора встановити ще не менше 4-5 таких арт-емоцій.

Каталог Екскурсії по Львову ціна >>>
Теперішня усмішка-риба оригінальна тим, що замість плавників має безліч пальців, а голова набрала всіх людських рис обличчя, і що найголовніше – рибка посміхається від вуха до вуха, чи радше – від зябра до зябра. Плавники-пальці риби є дещо потертими, що спонукає львівських гостей потерти і у цьому місці. Бо так уже у Львові повелося з багатьма пам’ятниками: якщо потерти постамент у відповідному місці, то обов’язково людина стане таланною у всьому.
Попередня Усмішка була теж рибкою, щоправда вдвічі меншою за свою наступницю. Крім того, що вона усміхалася, мала справжні плавники і луску, рибка простягала дві долоні, аби кожен охочий міг потиснути їй руку. Відтоді у Львові народилася ще одна легенда – місто Лева почало посміхатися лише з 2001 року).

Цікаво знати, що:
Риба-Усмішка в 2012 році потрапила у ТОП-7 найдотепніших скульптур України, і зайняла тут почесне 1-ше місце. Цей список продовжили “Пісяючі хлопці” з Київської Пейзажної алеї, Пам’ятник Варенику у Черкасах, півтонні “Харківські мавпи”, столичний “Їжак у тумані”, Пам’ятник Поросяті у місті Ромни, Пам’ятник “Бравому Швейку з кнедликом” в Ужгороді. (Оцінка популярного туристичного сайту “Iloveukraine”)
Риба-Усмішка-2001, яка заставляла посміхатися Львів до 2008, була продана у приватну колекцію місцевого підприємця. Ім’я поціновувача жартівливого мистецтва так і не розкрили, як і суму, за яку вона була продана.

Побачити пам’ятник та дізнатись цікаву інформацію Ви зможете, замовивши індивідуальну екскурсію по місту.

Вартість: від 150 грн/год.*

* У період  травневих та новорічно-різдвяних свят ціна може змінитись.

Мінімальний час замовлення – 2 год.

Місце та час зустрічі: за домовленістю.

comments powered by HyperComments