ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Львівський національний медичний університет ім. Да...

Львівський-національний-медичний-університет-ім

Екскурсії по Львову. Університети.

Ще одним міцним гранітом науки серед львівських Вишів є Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького. Університет уже протягом чотирьох століть продовжує успішно випускати з своїх навчальних лав все нових і нових айболитів.
Історія Львівського медичного ВИШу розпочалася у 1661 році, коли вищій львівській школі (тепер – Львівському національному університету ім. Івана Франка) надали привілегію вищої академії, на базі якої існували філософський, теологічний, юридичний, а посеред них – і медичний факультети. З повноцінними науками та практиками медичний факультет почав існувати лише після 16 жовтня 1784 року, коли австрійський імператор Йосиф Другий надав санкціонований дозвіл на видачу дипломів і сертифікатів, які б засвідчували отриманий медичний ступінь випускника і надавали йому можливість працювати у медичній сфері. Саме ця дата викарбувана на іменній табличці університету як дата заснування.
Найбільшого розквіту медичний університет зазнав впродовж 91-98 років 19 ст., коли на базі одного факультету почали відкриватися нові корпуси, а в переліку дисциплін з’явилися: анатомія, фізіологія, патологоанатомія, хімія, акушерська справа, гінекологія, хірургія, дерматовенерологія, оториноларингологія та ін. Перші дипломовані лікарі з університетських стін вийшли лише у 1900 році – 16 осіб: двоє з них – українці Іван Полохайло та Ярослав Грушкевич. А вже через століття в львівському медичному Виші отримали професійне звання “лікар” 775 спудеїв.
Медичний факультет Львівського університету в 19 ст. був одним з найуспішніших в своєму розвитку факультетів. Тут читали лекції і проводили практичні заняття професори медицини з усіх провідних осередків медичної освіти Європи. Єдиним мінусом львівського МЕДу було те, що українці були майже позбавлені права отримати диплом. Як наслідок, з 1920 року у Львові почав провадити свою навчальну схему Український Таємний Університет – новостворений ВИШ, в якому навчалися тільки українці. Тут діяв і медичний факультет, а на базі 10-ти кафедр навчалися 185 українських студентів. Та повноцінно медичну справу було осягнути неможливо: нестача лабораторних кабінетів та мед-устаткування уможливлювала лише трикурсне навчання. В подальшому, за наявності коштів, ці спудеї їхали здобувати медичну освіту в університети Праги, Відню та Кракова. Полегшення прийшло після 1939 року, коли медичний факультет був документально викреслений із складу Львівського університету, натомість – отримав статус самостійного незалежного Вишу і був перейменований у Львівський державний медичний інститут. А здобути медичну освіту тут можна було за двома напрямками – лікувально-профілактична справа та фармацевтика.
Воєнний час 39-45 років вніс свою трагічну долю у розвиток інституту: німці відразу по приході у Львів вистріляли всю польську професуру, яка там викладала – 13 вищих науковців. Згодом були запроваджені німецьким режимом медичні фахові курси, навчальні програми яких були європейського тогочасного зразка, що стало чималим поступом для стану медичної освіти в Україні загалом. Через деякий час медичний інститут був перейменований німцями на Державні медикопрофілактичні фахові курси. А вже починаючи з 1961 року медичний університет почав приймати на навчання абітурієнтів-іноземців: з Європи, Африки, Азії та Америки. Попри високий рівень підготовки майбутніх фахівців медичної галузі, вартість навчання була набагато дешевшою, ніж в інших країнах. Такий стан медичної освіти в цьому Виші є і зараз: не кожному українцю вона є по кишені, проте іноземцям фінансово набагато простіше саме тут здобути початковий професійний ступінь, а вже потім – отримати ліцензований диплом у себе в країні. За останні півстоліття з Львівського медичного університету вийшло понад 2 тисячі лікарів та провізорів, які успішно працюють не лише в себе вдома, але й в Україні. З 1997 року в університеті спеціально для цього запроваджено навчання англійською мовою, що значно ширше відкрило двері в українську освіту для іноземних громадян.
Від 17 жовтня 1996 року Виш отримав статус навчального закладу найвищого IV ступеня акредитації і змінив назву на Львівський державний медичний університет. А вже у 1998 році університет почав носити ім’я короля Галицько-Волинського князівства, першого зачинателя навчальної медицини на західноукраїнських землях – ім’я Данила Галицького. З 2003 Вишу присвоїли ще одне “звання” – національний.
Нині Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького налічує в собі 6 окремих факультетів та 77 кафедр в 14-ти навчальних корпусах. В його підпорядкуванні діє Львівський медичний коледж, Медичний стоматологічний центр, навчально-виробнича аптека, ботанічний сад, ЦНДЛ та лабораторія промислової токсикології, Інститут клінічної патології, науково-дослідний центр випробувань протипухлинних засобів та наукова бібліотека. Для Вишу спеціально виділені 9 гуртожитків, комплекс студентського харчування та спортивно-оздоровчий табір “Медик”. На його лавах щорічно навчаються понад 17 тис. студентів, понад тисячу з яких – іноземці. Забезпечують навчальний процес 1227 вчених: 143 – це є доктори науки, 640 – кандидати, 114 – професори, 350 – доценти, серед них – заслужені науковці з багатьох європейських країн.

Почути цікаву інформацію та оглянути об’єкт (з вікна автобуса) Ви зможете під час  екскурсії «Автобусна екскурсія давніми передмістями».

comments powered by HyperComments