ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Куди поїхати весною в Україні: найінстаграмніші місц...

Куди поїхати весною в Україні: найінстаграмніші місця першоцвітів

              Весною хочеться мандрувати набагато більше ніж взимку. І природа тому якнайкраще сприяє. Адже, з пробудженням землі після холодного зимового сну починають з’являтися перші весняні квіти. Вербові «котики», підсніжники, фіалки, лісові білоцвіти і анемони, дикі тюльпани, польові нарциси, пахучі сакури і магнолії… Весна так і манить своїми першоцвітами!

          Ми підготували для Вас список з топ-5 місць Західної України, які найкраще пасуватимуть для Ваших весняних сторіс у соц-мережах. Адже тут щовесни цвітуть чи не найкращі квіти в Україні! Милуватися-неперемилуватися!


Долина диких тюльпанів (Львівська область, заказник «Стариці Дністра»)

Період цвітіння «диких тюльпанів»: середина квітня – початок травня.

Цвітуть дикі тюльпани у ландшафтному заказнику «Стариці Дністра», що розкинувся у Миколаївському районі Львівської області, неподалік сіл Верин і Надітичі. Саме тут, на 5 гектарах території заболочених стариць і зелених лугів, щорічно цвіте найбільша в Україні популяція рябчика шахового (квітка дуже нагадує шахівницю з білого і фіолетового кольорів), який у народі більш відомий під назвою «дикий тюльпан». Цей вид тюльпану занесено до Червоної книги України і Польщі. Попри це, «Долину диких тюльпанів» щорічно відвідують десятки туристів, які охоче фотографують різнобарвні тюльпанові квіти-дзвоники. Фотографуйте і Ви на здоров’я! Головне, аби квіти залишалися тільки у Ваших камерах, а не у руках.


Долина білоцвіту (Закарпатська область, Іршавський район, с. Бронька)

Період цвітіння білоцвіту: кінець березня – перша половина квітня.

Ніжний і бездоганно білий килим з весняного білоцвіту вабить до себе всіх інстаграмерів на початку весни до селища Бронька, що на Закарпатті. На території близько 3 Га, в урочищі біля підніжжя колишнього Броньківського замку (ХІІІ ст.) розташувалася унікальна долина білоцвітів весняних, або ж – «закарпатських підсніжників».

Також часто ці весняні першоцвіти ще називають скороспілка весняна, лісовий нарцис, і – жовтка. Як і дикі тюльпани, білоцвіт теж занесений до Червоної книги України, і потребує до себе дбайливого ставлення від кожного відвідувача долини.


Шафран Гейфеля або Крокус (Українські Поділля і Карпати: музей-скансен «Старе Село» с. Колочава, Закарпатська область)

Період цвітіння крокусів: друга половина березня – початок квітня.

А квітне цей весняний першоцвіт мало не по всіх луках і галявинах Західної України.  Шафран Гейфеля, або ж більш звикла назва – крокус, появляться з-під снігу, як тільки сонце блисне. І тут –як тут виростають яскраво-фіолетові квіти! Популярними місцевими  назвами цих весняних квітів також є: брандушки, маслянки, і серенки. Територія цвітіння крокусів це –  Українські Карпати та Поділля (Тернопільська, Хмельницька і трохи навіть Вінницька область). Назва квітки «крокус» тягнеться з давньої грецької міфології. За легендою, бог Гермес змагався  у звитяжності з своїм товаришем Кроком, і ненароком вбив його. Оплакуючи свого друга, Гермес перетворив свої сльози, які скапували на землю, на прекрасні квіти. Таким чином він вшанував свого побратима. Завітайте і Ви помилуватися найкрасивішими весняними квітами, які «послали нам боги». Рекомендуємо побувати у с. Колочава на території музею «Старого Села». Гірські панорами і прекрасні крокуси заслуговують на десятки фото у ваших смартфонах!


Долина нарцисів (Карпатський біосферний заповідник, неподалік м. Хуст)

Період цвітіння нарцисів: кінець квітня – перша половина травня.

Нарцис вузьколистий – ботанічна назва диких нарцисів, які мешкають у заповідному масиві урочища Кіреші, за 4 км на схід від міста Хуст Закарпатської області. Зараз це територія Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. «Долина нарцисів» — це український унікальний ботанічний об’єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого, який, до слова, теж занесений до Червоної Книги України. Цей середньоєвропейський високогірний вид нарцисів також поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100–2060 м. За легендою, квітку нарцису нам теж подарував грецький бог – бог Нарцис. Бог Нарцис дуже себе любив, і щодня дивився у своє віддзеркалення у водах річки Хустець. За легендою, він застиг у цьому замилуванні собою, і перетворився на квітку. Від цього і поговірка пішла – «Не будь, як нарцис». Але квітами ніхто не забороняє милуватися. Ласкаво просимо Вас відвідати ці ніжні біло-жовті першоцвіти.


Алея сакур і магнолій ( м. Ужгород)

Період цвітіння дерев сакури і магнолій: друга половина квітня – і до середини травня.

Японська вишня, більш відома – як сакура, давним-давно стала туристичною візитівкою Закарпаття навесні. Щороку наприкінці квітня у цьому регіоні зацвітають тисячі сакур. Найбільше їх є у двох містах – Ужгороді та Мукачеві. Зазвичай цвітіння дерев сакур припадає на середину квітня – початок травня. Але усе залежить від погоди. Тому, ловіть тепле весняне сонечко у валізи, і везіть його у Ужгород. Якщо ж ви трохи спізнилися, і рожево-білий цвіт сакур вже обсипався додолу, не сумуйте! Адже у цьому місті гарні фото з квітучими деревами Вам гарантуватимуть магнолії. Від їхніх квіток-свічок теж не відвести погляду!  Магнолії, як правило, квітнуть дещо пізніше, ніж сакури. До слова, якщо Ви вже вирішили приїхати до Закарпатського Ужгорода навесні, то не пропустіть можливості побувати на одноіменному фестивалі – «Сакура-Фест». Щороку його дати «погоджують» з цвітінням японської вишні, тому вони і не є фіксованими. В цей час чи не під кожною сакурою ховається художник, який  малює місто у виключно рожево-білому кольорі. А ще – тут проводять безліч мистецьких подій: весняних виставок, літературних, музичних, танцювальних вечорів, театральних вистав.

 

Нумо весною подорожувати і насолоджуватися спогляданням прекрасних весняних першоцвітів!

Будь-які з цих весняних цвітінь Ви можете побачити у наших турах. Телефонуйте нам за додатковою інформацією: +380676742426.

 

І нехай у Вашому серці завжди цвіте весна!

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments