ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

“Карпатський трамвай”: повезе Вас туди, де прир...

На Івано-Франківщині, де складисті розлогі гори й чиста недоторкана природа є перлиною цього краю, курсує чудо-трамвай. А його маршрут пролягає не куди інше, як у саму глиб мальовничих Карпат.
По звивистій вузькоколійці, яка має більше як столітню історію, їздить гірський трамвай: возить двічі на тиждень лісорубів на роботу, а між тим – розважає приїжджий люд. Тривагонний карпатський трамвай під веселі бойківські, лемківські та гуцульські співанки повагом повезе Вас туди, де тече звивиста гірська річка Мізунка, мостами якої пролягає екскурсійний маршрут. Перед Вами відкриються казкові пейзажі лісистих гір і схилів, вкритих туманом та хмарами, а по обидва боки вузьких трамвайних рельс розкинуться поодинокі села та хатинки, де живуть люди, які вміють не тільки користуватися природою, але й керувати нею, чаклувати і приворожувати.
Важко собі уявити, але колись такими змійками-вузькоколійками Карпати були посновані густо. Робота машиністів, що курсували цими потягами, була зовсім буденною і малопривабливою — вивозити і переправляти деревину. Тоді цей казковий край був майже недоторканний  і невідкритий. У колію вздовж ріки Мізунка, яку зараз так облюбували туристи, життя вдихнув австрієць, барон Леопольд Поппер фон Подгарі. Він переніс у ці місця головний офіс свого деревообробного підприємства. Заготівлею, переробкою та збутом деревини згодом займалися брати барони Грьодлі (у Сколівських Бескидах) та графи Потоцькі (в Осмолоді, що на Рожнятівщині, гірський масив Ґорґани). За 20 років, з 1886 року, підприємці спромоглися прокласти 3 нові вузькоколійки.
З Першою світовою війною «підприємці по-галицьки» повернулися на батьківщину — до Австрії. Новими власниками “деревної міні-імперії” у Вигоді стали учасники англійського акціонерного товариства “Сільвінія”. Фірма продовжила справу Поппера, але займалася вже не тільки і не стільки лісопильнею та вузькоколійкою, як розважанням туристів у цьому екологічному регіоні.
Третя вузькоколійка, що у долині Мізуньки, з’явилася 1920 року. Ця лінія, довжиною 24 кілометри,  вела до урочища Міндунок і минала п’ять великих мостів. До 1939 дорога збільшилась аж на 40 кілометрів і слугувала тепер для відпочивальників і туристів. Спершу гостей з “Великої Європи” обслуговували екіпажі, у які були запряжені коні. Пізніше їх замінили паровози.
Сьогодні паротяг у промислових цілях їздить вузькоколійкою двічі на тиждень. Він “катає” лісорубів. У інші дні — розважає туристів. До Міжнародного бойківського фестивалю, який проходив 2003 року, було розроблено програму “Карпатський трамвай”. Запустили чудо-потяг 2004 року по Мізунській колії.
Ми запрошуємо усіх зачарованих красою Карпат вирушити на прогулянку в гори. Так, саме прогулянку, адже швидкість руху цієї “зеленої змійки” не дозволяє назвати її потягом, а радше нагадує прогулянку в затишному міському трамваї.
Під час тригодинної подорожі карпатськими схилами можна зупинитися біля гідрологічної пам’ятки природи – національного заповідника “Ширковець”, досхочу напитися живої мінеральної води з джерела “Нафтуся” та скуштувати карпатського “Дзюркачу” – води з гірського джерела під відкритим небом. А відчайдухам та екстрималам будуть завжди впору лікувальні води стрімких водоспадів на річці Мізунці, скупатися в яких можна навіть і взимку. По дорозі назад Вас привітно зустріне колоритна бойківчанка баба Ганка, яка з добродушною гостинністю запропонує традиційних карпатських наїдків та напитків: бутербродів із славнозвісної бринзи, домашньокопченого сала й м’яса та міцної зігріваючи медовухи. А веселості подорожі додасть щедрий на гумор та всілякі переповідки місцевий екскурсовод. Чому б не поїхати?
Завітайте до нас і вирушайте у мандрівку справжньою перлиною Карпатських гір!

Об’єкти: національний природний парк “Сколівські Бескиди”, катання на трамвайчику уздовж ріки Мізунки, прогулянка по її підвісних мостах, монастир Чину Святого Василія Великого у селі Гошеві.
Час та місце збору: 8:00 на площі Ринок, 29 (туристично-інформаційний центр “В пасажі Андреоллі”, внутрішній дворик).
Тривалість маршруту: 11 годин.
Протяжність маршруту: 220 км у автобусі (з екскурсійним супроводом), 25 км у трамвайчику (з екскурсійним супроводом).
Вартість екскурсії: 250 грн.
Вартість вхідних квитків: 50 грн катання на трамвайчику для дорослих та дітей.
Фотографування: всюди дозволене, крім Гошівського монастиря.
Харчування: зупинка на каву та круасани у Стрию (прибл. 25 грн), перекуски у баби Ганки на шляху курсування трамвайчика (прибл. 20 грн).
Взяти зі собою: їжу за бажанням, баклашку для свяченої води.

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments