ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святого Івана Золотоустого, УПЦ КП

Храм-Святого-Івана-Золотоустого,-УПЦ-КПВул. Лисенка, 43.
Серед шістьох збудованих у ХІХ столітті латинських храмів чернечий костел францисканок на вулиці Лисенка вирізняється тим, що при його проектуванні застосовано характерний для періоду історизму та еклектики метод стилізаторства.
Споруджений протягом 1876-1888 років в неороманському стилі за проектом архітектора Ю. Захарієвича, він являє собою невелику за розмірами будівлю, позначену впливами еклектики: вільне компонування архітектурних форм, запозичених із ренесансу чи інших історичних стилів. Але, незважаючи на це, у споруді відчувається певна архітектурна логіка, стриманість у застосуванні тих чи інших декоративних форм, художня тактика.
Освячення храму Святого Івана Золотоустого відбулося у вересні 1879 року. Тоді вже були завершені всі оздоблювальні роботи інтер’єру. Зокрема, скульптор Марконій виготовив алебастровий вівтар, встановлені замовлені в Мюнхені вітражі з гутного скла, склепіння і стіни розмальовані. Меценатами стали аристократичні родини.
Портал храму неоготичний. По боках перспективного порталу стоять круглі колони, оперті на прямокутні постаменти, на яких встановлені ще й гранчасті. Колони мають майстерно вирізьблені капітелі (“голови”, що “увінчують” колони) з мотивами трилисника. Храм Святого Івана Золотоустого після закінчення Другої світової війни перебрала служба охорони здоров’я. У ньому розмістилися диспансер, відділення клінічної лікарні Львова. Стінопис храму Святого Івана Золотоустого забілено. Алебастровий вівтар пропав, але унікальні вітражі збереглися. 1991 року приміщення храму Святого Івана Золотоустого разом із лівим крилом монастиря було передане у розпорядження єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату, яка розмістила тут навчальний корпус і храм Духовної семінарії, а згодом і Патріархії. У приміщенні проведені відновлювальні роботи, під час яких був частково розкритий стінопис. 1992 року відбулося освячення приміщення храму як церкви Святого Івана Золотоустого. 1994 року було реставровано вітражі.

comments powered by HyperComments