ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Дракула і Львів. Чи був Дракула українцем?

DrakulaЯкщо Ви завітаєте до Львова на екскурсію, то обов’язково почуєте кілька неймовірних історій міста, одною з таких львівських небувалиць – є легенда про Дракулу…Того самого знаменитого Графа Дракулу, якого вдало “пропіарив” ірландський письменник Брем Стокер.

Всім відомо, що Влад Другий Дракула, або ж Влад Цепеш, валаський князь і воєводець, знаний всіма як кровожерливий і жорстокий правитель, вважається однією з культових історичних персон, якому сучасний кінематограф і література присвятили чи не найбільше “місця” у своєму жанрі. Однак реальна історична персона, Влад Дракула в Ромунії вважається національним героєм! Саме він в XV столітті прославився завдяки війні з Османською Імперією, де зуміг не тільки звільнити частину Валахських земель від загарбників, але й навести порядок і лад між поділеними володіннями. Легенда гласить, що Влад був настільки могучим і переконливим правителем, що тамтешній люд навіть не наважувався на найменшу непокору. Про це свідчила золота чаша, яка стояла посеред міста, до якої мав доступ, аби напитися, кожен спраглий містянин чи подорожуючий, але, яку ніхто так і не наважився вкрасти.

Хто ж був такий Дракула насправді і чи мав він стосунок до Львова? Славнозвісний Граф Дракула, історична персона Влад Другий Дракула, насправді ніяким графом не був… Як свідчить історія, у середині XV століття Валахські землі ділилися між собою на так-звані правительства, а власнику присвоювали титул господаря чи пак – правителя. За звичай, такими правителями були звичайні купці-магнати, які мали можливість придбати за тогочасним законом собі землю і створити своє “правительство”. Влад Дракула був одним з таких магнатів, а точніше – його нащадком. Його родинні володіння, зокрема і замок Бран, більше відомий як Трансільванський Замок Дракули, знаходилися практично на самісінькому торгівельному шляху Європи. І аби весь європейський і східно-екзотичний крам міг потрапити до Галицької столиці – Львова, відомого в ті часи як найбільшого європейського ринку продовольств і ремесел, він мав подолати кілька торгівельних кордонів, зокрема і в Молдавії. А Львів, в свою чергу, на той час мав “право першого складу”: торгівельний закон, за яким саме Галицька столиця була першим містом в Європі, де, так би мовити, “розтаможнювався” весь купецький крам, і аж звідси потрапляв на прилавки всіх європейських магазинів. Відтак Владу Дракулі було економічно вигідно налагодити торгівельний зв’язок з Галичиною. Тому 1439 року Влад Другий, Валахський Воєвода, надіслав львівському правительству грамоту, якою офіційно дозволяв відкрити нову торгівельну зону між Галичиною і Валахією. Ця грамота і дотепер зберігається у Львівському історичному архіві. Також таку “слабкість” до галичан, як пояснюють різні історичні джерела, Дракула мав через своє українське (!!!) походження – був нащадком улицьких князів, які правили Бессарабією під проректоратом на той час Галицької держави. Цей факт також доводить сам документ, який Влад Другий відправив Львову: він написаний давньоукраїнською мовою кириличним письмом!

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

Відтоді всі львівські купці мали змогу відправляти в Молдавію крам власного виробництва, який, як і в наші часи, так і тоді користувався неабияким попитом в Європі: зброя, шкіряний реманент, одяг, обладунки для вояків, продукти харчування. А з Валахії до Львова почали відправлятися цілі конвої з великою рогатою худобою, різноманітні спеції, екзотичні фрукти.

Набагато більше про Дракулу і Львів Ви зможете почути, завітавши до нас на екскурсію “Львів містичний”.

comments powered by HyperComments