ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

День для закоханих

Виїжджаємо зі Львова рано-­вранці. Проїжджаючи містом, радимо нашим туристам зауважити три об’єкти — найкрасивіший пам’ятник Адамові Міцкевичу у світі, розкішні фігури муз, що оздоблюють аттик Львівської опери та найгарніший залізничний вокзал в Україні. Адже людину, яка долучилася до їхнього оздоблення, ми згадаємо вже у першому пункті нашої мандрівки, — скульптора Антонія Попеля.
Проїхавши найдовшою і дуже давньою вулицею Львова, минувши корпуси найпотужнішого у Галичині спиртзаводу, вже за якихось півгодини зробимо першу екскурсійну зупинку у селищі Любінь Великий, а саме у замку неабияких багатіїв, магнатів Вільчеків з його старезним парком. Уважні туристи, які мали щастя побувати на екскурсіях по Львову, зможуть сповна оцінити архітектурні смаки патриціїв Вільчеків, адже одні з найгарніших кам’яниць площі Ринок у Львові також свого часу належали їм.
Чудовим оповідачем тут послугує сам замок — його стіни переходили щораз у власність родин Гумецьких, Свідзинських, Яблоновських. І оскільки власники його були почасти люди високих військових рангів, то й історій наплелося тут безліч: доблесних і не дуже, інтриганських і романтичних… Чого тільки вартує відомий “любовний трикутник” Софії Яблоновської, Станіслава Скарбека і Алєксандра Фредра!
Біля Рудок ми трохи “збочуємо” і під’їжджаємо до ще однієї, уваги гідної, садиби — палацу Фредрів-­Шептицьких, пам’ятки прекрасної садибної архітектури першої половини ХІХ століття. І, звісно, скарбниці історій кохання, адже саме тут відомий польський драматург Алєксандр Фредро написав добру половину своїх п’єс. А що палац чудово зберігся, то можна побачити і прекрасну автентичну ліпнину, і печі з кахелю, біля яких полюбляли проводити холодні вечори кілька поколінь Фредрів, і дерев’яне оздоблення та сходи з ажурними перилами, і чудову терасу, з якої відкривається розкішний вид на парк. Функціонує навіть колонка, що качала воду…
Як і кожна історія кохання, має наша мандрівка і свій кульмінаційний момент, точніше, пункт. Найбільшою цінністю для людей, які відзначають День закоханих, є любов. І найбільшим подарунком для них сьогодні є можливість попрохати про найсокровенніше у покровителя всіх закоханих — Святого Валентина. Його мощі понад 250 років зберігають та виставляють у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у Самборі. Також у цьому храмі можна приклонитись до ікони Богородиці, біля якої, будьте певні, усі молитви будуть почуті. Бо ікона ця дуже особлива і цінна.
У Самборі ми оглянемо ратушу початку ХVII ст., костел Іоана Хрестителя XVI ст. та інші собори ХVII-­ХVIІI століть, стару забудову площі Ринок. А на околиці Самбора відвідаємо цікавий приватний зоопарк. Тут же можна і пообідати.
І наостанок відвідаємо оборонний Лаврський монастир, де, за переказами, поховано князя Лева. Є в церкві і фрески ще з XV століття — рівноцінних їм у Західній Україні немає. Тут ми потішимо Вас історіями кохання “князівського рівня” — князя Лева до угорської принцеси Констанції та псевдо­князя Грішкі Отрєп’єва (Лжедмитрія І) до Марії Мнішек. Обов’язково потрібно мати зі собою паспорт. Ні, в нашій екскурсії не буде нічого сороміцького. Просто там вже починається прикордонна зона.

Дні поїздок — 14.02, 15.02, 16.02.
Тривалість екскурсії — 7:00­-19:00.
Вартість мандрівки — 200 грн. Вхідні квитки — 20 грн. Обід — бл. 50 грн.

comments powered by HyperComments