ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Де?, Що?, Куди?, Як? — спроба заглянути в універсальну т...

Відтепер подорожувати світом можна і не з “закритими очима”! Поїхати в найвіддаленішу точку світу чи найекстримальніше місце на планеті, відвiдати найцікавіші туристичні об‘єкти і дізнатися максимум корисної інформації про заплановану подорож можна без надлишку важкої довідково-туристичної літератури та багажу затраченого часу. Адже всю потрібну інформацію Ви спокійнісінько можете завантажити на портативний комп’ютер чи телефон, зайшовши на новостворений сайт “Віківояж” (він же “Вікімандри” або ж “Вікігід”). Одним натиском мишки Ви дізнаєтесь практично все те, що хотіли почути або ж побачити у рамках запланованої поїздки.
“Віківояж” — некомерційний універсальний електронний гід-путівник, який офіційно почав свою роботу 15 січня 2013 року. Цей енциклопедичний Інтернет-проект став ще одним дітищем Фонду Вікіпедії, що покликаний допомагати людям у їхніх мандрівках та відпочинку. Фактично, електронній туристичній енциклопедії надали життя ще у листопаді 2012 року. Але до січня вона була закрита для вільного редагування та дописування, адже перебувала на стадії розробки адміністраторами Вікі-ресурсу. Наразі Вікігід доступний всім юзерам, які володіють англійською, іспанською, італійською, нідерландською, португальською, німецькою, російською, шведською або французькою мовами. Українська ж версія Вікімандрів вже існує, але поки що — у інкубаційному інтернетному режимі. Та кожен охочий, який бажає долучитися до історії створення україномовного відповідника Віковояжу, може запропонувати свій путівник, перейшовши за посиланням uk.wikivoyage.org. Наразі українська версія вільної електронної туристичної енциклопедії налічує близько 50 статей про найрізноманітніші об’єкти і місця туристичного паломництва.
Що ж до вже діючих різномовних проектів Віківояжу, то редагувати та доповнювати їх можна хоч зараз. Однак правила такого “співавторства” дещо відрізняються від принципу співстворення самої Вікіпедії. Відтак категорії та внутрішні посилання на матеріали Вікіпедії у Вікігіді відсутні. Великим плюсом для всіх юзерів цього Інтернет-ресурсу став той факт, що будь-які статті мають лімітований обсяг: кожен матеріал Вікімандрів, на думку авторів, повинен бути компактним, аби його можна було легко помістити на будь-який портативний електронний носій, опрацювати за кілька хвилин і, при потребі, роздрукувати. Такий же принцип застосований у побудові однотематичних матеріалів: кожне місто, регіон, а чи країна заслуговують на окремий матеріал, якщо вони цікаві для туризму загалом. Крім різноманітних статей на подорожуючу тематику у Віківояж можна пропонувати будь-яку іншу довідкову інформацію: розмовники, карти тощо.

Довідка

Першопочатково електронна туристична енциклопедія була заснована у Мережі ще у 2003 році – під назвою “Wikitravel”, і існувала три роки як некомерційний ресурс для вільного користування та розповсюдження інформації. Згодом її автори, Еван Продром і Мішель-Енн Дженкінс (вони ж колишні головні “креативщики” Вікіпедії), продали цей проект у компанію “Internet Brands”, яка, в свою чергу, вирішила добру справу зробити не лише корисною, але й вигідною. Відтак у Вікітревелі появилася комерційна реклама. Що й, зрештою, стало першопричиною появи на світ нового туристично-довідкового некомерційного Інтернет-порталу – Віківояж. Так, у 2006 році, німецькі партнери вирішили “відколотися” від першопочаткового проекту і заснувати новий ресурс. А вже 2007-го – до них приєдналися ідейно багаті італійці, а згодом – англійці і росіяни. Відтепер кожен подорожуючий може на свій розсуд визначити: котрий з електронних універсальних туристичних довідників є кращий. Адже на разі ці два проекти, Віківояж і Вікітревел, стали повноправними конкурентами у боротьбі за свого користувача.

comments powered by HyperComments