ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Львівський національний університет ветеринарної м...

Львівський-національний-університет-ветеринарної-медицини-та-біотехнологій-імені-С.-З

Екскурсії по Львову. Університети.

Ще один престижний та один з найстаріших у своєму профілі та найбільших університетів в Україні, до якого щорічно вступає понад 1000 абітурієнтів не лише з України, але й з Європи, – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького. Тут провадять фахову підготовку майбутніх вет-лікарів, які займатимуться профілактикою, діагностикою і лікуванням різноманітних захворювань тварин, птиці та риб. Свою навчальну діяльність університет розпочав ще в 14 ст. як школа ветеринарної медицини для коней…
Семе тоді Львів був периферійним містом світового торгового ринку, через яке купці перевозили свої крами та розвивали нові торгівельні шляхи. Все продовольство транспортувалося переважно кіньми, які найбільше потребували медичного втручання після довготривалих подорожей. Відтак впровадження ветеринарної медицини й розвиток ветеринарної науки були необхідністю для підтримання нормального рівня промислового життя в країні. Спочатку, починаючи з 1661 року, лікувальну ветеринарну справу викладали при Львівському національному університеті ім. І. Франка (тоді – Львівська академія). Тоді ж планувалося й відкриття самостійної ветеринарної школи, але всі задуми та бажання завершилися появою лише нової п’ятої кафедри на медичному факультеті Львівської академії. Згодом, після проведення у 1791 році в Західній і Центральній Європі реформи цехових фахових шкіл, у Львові запрацювала перша Ветеринарна школа, яка називалася Цісарсько-королівська Ветеринарна школа зі школою кування коней з клінікою-стаціонаром для тварин у Львові. В ній вміщувався головний корпус, клініка-стайня, прозекторій та кузня. А вже 19 лютого 1885 року в ній офіційно й урочисто отримали дипломи п’ять випускників. З 1897 року – школа отримала статус академії та повноцінне право надавати наукові ступені докторів медицини. Впродовж 20 років новостворена академія випустила зі своїх стін 511 спеціалістів в області ветеринарної медицини. З 1922 року навчальний заклад отримав назву Львівська академія ветеринарної медицини, яка протрималася лише до початку війни, до 1939 року (з цього року академія була перейменована в університет).
У післявоєнний час університет продовжив свій розвиток: 1949 року було відкрито зоотехнічний факультет, 1956-го – зооінженерний, 1991-го – санітарно-технологічний, 2002-го – економіки та менеджменту, 2003-го – біолого-технологічний, а у 2004-му – харчових технологій. З 1992-го – університету повернули стару назву – Львіська академія ветеринарної медицини, а через 11 років – присвоїли звання “національна” та ім’я її найуспішнішого вихованця і видатного науковця НАН, професора – Степана Гжицького. До 2008 року, починаючи з 1885-го, академією було випущено понад 30 тисяч дипломованих лікарів-початківців. Таку успішність у продукуванні нової плеяди вет-лікарів на сьогодні забезпечують 350 викладачів, більшість з яких – заслужені діячі науки.
Львівська ветеринарна академія зараз здійснює підготовку майбутніх фахівців ветеринарної медицини на шести факультетах з 38-ма кафедрами: ветеринарної медицини, харчових технологій, економіки та менеджменту, доуніверситетської освіти та підготовки молодших спеціалістів і заочної освіти. При академії діють Центр художньої самодіяльності, Інститут післядипломної освіти та перепідготовки кадрів АПК та 9 науково-дослідних центрів.
Від 16 січня 2013 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження про приєднання до Львівської національної ветеринарної академії Львівського національного аграрного університету. Офіційне злиття цих двох вищих навчальних закладів ще так і не відбулося.

Почути цікаву інформацію та оглянути об’єкт (з вікна автобуса) Ви зможете під час  екскурсії «Автобусна екскурсія давніми передмістями».

comments powered by HyperComments