Запрошуємо Вас на весняні тури в Закарпаття, на екскурсійні прогулянки в Ботанічний сад та цікаві дитячі квести по Львову!

Храм Успіння Пресвятої Богородиці (Вірменський собо...

Екскурсії по львову, ціна Вул. Вірменська, 7. Вірменська Апостольська церква.

Екскурсії по Львову. Храми.

Три вірменські церкви – Святої Анни, Святого Якова і Святого Хреста, збудовані у Львові ще за княжих часів, ліквідувала австрійська касатау XVIII столітті, як і десять українських. Для кавказьких утікачів від турецьких поневолювачів залишився собор Успіння Пресвятої Богородиці.
Його найдавнішу частину 1363 року почав будувати у стилі вірмено-орієнтальному архітектор Дорінг (можливий автор попередньої мурованої будівлі собору Святого Юра). 1437 року до неї добудовано ренесансну аркаду. Середня частина храму – барокова – добудована 1630 року. Західна – найновіша – 1908 року. Над входом на подвір’я височіє вежа, споруджена 1571 року під керівництвом архітектора Петра Красовського (брав участь в будівництві вежі Успенської церкви та відбудови Ганелівської кам’яниці, що на площі Ринок, 5.
Ансамблем стала вся Вірменська вулиця: незмінне старе планування, будинки з XV по XIX століття із збереженням готичних, ренесансних та ампірних елементів. Так у центрі Львова виник чудовий архітектурний закуток, ніби перенесений з Кавказу. Його творять катедра серед цвинтаря, викладеного старими надгробками, монастирське приміщення вірменських черниць-бенедиктинок із подвір’ям, палац архиєпастирський, будинок для священика. Оточення церкви має вигляд старовинної оселі.
1925 року під час реставрації Вірменської церкви у віконній ніші знайдено мальовничі фрески кінця XIV століття: постать Ісуса, Святого Івана Богослова у візантійському стилі. На стінах храму збереглися фрески пізнішого часу, а також барельєфи духовних осіб.
Після Другої світової війни ансамбль Вірменської церкви використовували не для духовних потреб вірян. На стінах храму збереглися фрески пізнішого часу, а також барельєфи духовних осіб. Церковне приміщення перетворилося на сховище музейних старожитностей. У 90-х роках ХХ століття віруючі вірмени Львова відродили Вірменську Апостольську Церкву. Храм Успіння Пресвятої Богородиці став осередком єпархії відродження Церкви.
Більшість розписів у Вірменській церкві належать польському художнику Янові Генрику Розену, який виконував роботи у період з 1926 по 1929 роки. Розписи у Вірменському храмі були його дебютною роботою. Згодом він виконав чи не найгарніші розписи в приватній каплиці Папи Римського у Ватикані – в каплиці Пія ХІ.
Вірменська Апостольська Церква є однією з найдавніших християнських церков. Це перша у світі державна церква та належить до Давньосхідних православних церков.

Оглянути Храм Успіння Пресвятої Богородиці (Вірменський собор) Ви зможете під час екскурсій “Середньовічний Львів”  або “Храми Львова” .

comments powered by HyperComments

Додати відгук