ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Успіння Пресвятої Богородиці (Вірменський собо...

Екскурсії по львову, ціна Вул. Вірменська, 7. Вірменська Апостольська церква.

Екскурсії по Львову. Храми.

Три вірменські церкви – Святої Анни, Святого Якова і Святого Хреста, збудовані у Львові ще за княжих часів, ліквідувала австрійська касатау XVIII столітті, як і десять українських. Для кавказьких утікачів від турецьких поневолювачів залишився собор Успіння Пресвятої Богородиці.
Його найдавнішу частину 1363 року почав будувати у стилі вірмено-орієнтальному архітектор Дорінг (можливий автор попередньої мурованої будівлі собору Святого Юра). 1437 року до неї добудовано ренесансну аркаду. Середня частина храму – барокова – добудована 1630 року. Західна – найновіша – 1908 року. Над входом на подвір’я височіє вежа, споруджена 1571 року під керівництвом архітектора Петра Красовського (брав участь в будівництві вежі Успенської церкви та відбудови Ганелівської кам’яниці, що на площі Ринок, 5.
Ансамблем стала вся Вірменська вулиця: незмінне старе планування, будинки з XV по XIX століття із збереженням готичних, ренесансних та ампірних елементів. Так у центрі Львова виник чудовий архітектурний закуток, ніби перенесений з Кавказу. Його творять катедра серед цвинтаря, викладеного старими надгробками, монастирське приміщення вірменських черниць-бенедиктинок із подвір’ям, палац архиєпастирський, будинок для священика. Оточення церкви має вигляд старовинної оселі.
1925 року під час реставрації Вірменської церкви у віконній ніші знайдено мальовничі фрески кінця XIV століття: постать Ісуса, Святого Івана Богослова у візантійському стилі. На стінах храму збереглися фрески пізнішого часу, а також барельєфи духовних осіб.
Після Другої світової війни ансамбль Вірменської церкви використовували не для духовних потреб вірян. На стінах храму збереглися фрески пізнішого часу, а також барельєфи духовних осіб. Церковне приміщення перетворилося на сховище музейних старожитностей. У 90-х роках ХХ століття віруючі вірмени Львова відродили Вірменську Апостольську Церкву. Храм Успіння Пресвятої Богородиці став осередком єпархії відродження Церкви.
Більшість розписів у Вірменській церкві належать польському художнику Янові Генрику Розену, який виконував роботи у період з 1926 по 1929 роки. Розписи у Вірменському храмі були його дебютною роботою. Згодом він виконав чи не найгарніші розписи в приватній каплиці Папи Римського у Ватикані – в каплиці Пія ХІ.
Вірменська Апостольська Церква є однією з найдавніших християнських церков. Це перша у світі державна церква та належить до Давньосхідних православних церков.

Оглянути Храм Успіння Пресвятої Богородиці (Вірменський собор) Ви зможете під час екскурсій “Середньовічний Львів”  або “Храми Львова” .

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments