ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Відомі люди Львова: Соломія Крушельницька

Соломія Крушельницька. Екскурсії Львів.цінаЕкскурсія по Львову про відому співачку – «Та, що виспівала долю». Саме так багато хто з музичних митців може назвати відому оперну діву Львова і цілого світу, чиє їм’я носить Львівський оперний театр, в честь якої названо не одну вулицю України і встановлений не один монумент – Соломію Крушельницьку, власницю унікального лірико-драматичного сопрано. Соломія Амвросіївна Крушельницька – направду одна з небагатьох львів’янок, яка здобула всесвітню славу і безліч нагород через свій неперевершений і майстерний голос.

Соломія Крушельницька – уродженка села Білявинці, що на Тернопільщині (Бучацький район), вихідчанка з відомого українського роду Крушельницьких гербу Сас, народилася в сім’ї священника та вчительки 23 вересня 1872 р. Батьки та знайомі родини відразу помітили неабиякий талант у дівчинки до співу, її гнучкий та глибокий голос зачаровував усіх присутніх. Соломія почала розвивати свою співочу майстерність спочатку у Тернопільській гімназії. Саме у Тернополі Соломію Крушильницьку помітили як здібну та неповторну виконавицю народних пісень і відомих оперних творів. Тут вона часто виступала в хорі товариства «Руської Бесіди». На одному з таких концертів, у 1885 році, чарівним голосом Соломії насолоджувалися Іван Франко, Остап Нижанківський, Корнило Устиянович. Згодом, 1891 року Крушильницька вступила до Львівської консерваторії Галицького Музичного Товариства. Її великим Соломія Крушельницька. Екскурсії Львів.цінадебютом як оперної співачки, стала участь у виставі італійського композитора Гаетано Доніцетті «Фаворитка», де молода Соломія зіграла роль Леонори. Це театрально-музичне дійство відбулося 15 квітня 1893 р. в театрі Скарбека (сучасний драм-театр ім. Марії Заньковецької) та отримало хороші похвали та відгуки.

Того ж року Соломія Крушельницька успішно закінчує навчання у Львівській консерваторії. Та української освіти молодій співачці виявилось замало. В цьому ж 1893 році вона поїхала до італійського Мілану, де продовжувала свою музичну освіту: займалася улюбленою справою з професором Міланської музичної консерваторії Фаусто Креспі. Відтоді й розпочинається блискуча кар’єра Соломії Крушельницької на сценах багатьох оперних театрів світу. Італія для примадонни стала другою батьківщиною.

У 1910 році в тій же Італії Соломія одружилася з відомим італійським адвокатом Чезере Річчоні. Молоде подружжя поселилося у невеликому містечку Віареджо. Там, на бульварі Кардучі, знаходилася їхня вілла, яку так і називали – «Саломе», в честь молодої і знаної дружини італійця. Соломія Крушельницька перетворила свою віллу у справжній музичний мистецький осередок, яку відвідували відомі артисти, письменники, музиканти, що приїжджали на відпочинок у Віареджо.

Соломія Крушельницька. Екскурсії Львів цінаВідтак, починаючи з другої половини 1890-х років Соломія Крушельницьку стали впізнавати у різних куточках світу. І все – завдяки своїм неперевершеним виступам на оперній сцені десятків найбільших театрів світу: Італії, Франції, Іспанії, Португалії, Єгипту, Аргентини, Польщі, Росії, Чилі. Соломія Крушельницька тріумфально виходила на сцену в таких операх як «Трубадур» і «Аїда» Д. Верді, «Чіо-Чіо-Сан» Д. Пуччіні, «Фауст» Ш. Гуно, «Електра» Р. Штрауса, «Кармен» Ж. Бізе, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського та багато інших.

У 20-х роках Соломія Крушельницька залишила оперну сцену і присвятила себе камерно-вокальній музиці. А вже 1939 року почалася війна. Приїхавши на відпочинок до України, співачка  не змогла більше повернутися на свою другу Батьківщину. Відтак Соломія оселилася в будинку, який в 1903 році ж сама примадонна придбала для своєї родини – з 1991 року це музично-меморіальний музей ім. Соломії Крушельницької (знаходиться на сучасній однойменній вулиці Соломії Крушельницької). Впродовж багатьох років в цьому будинку жили її мати, сестри, племінниці. Сама Соломія Крушельницька приїжджала сюди з концертами, гастролями або просто провідати своїх близьких. А вже з 1939 року, приїхавши до Львова, вона тут залишилася жити назавжди. Невдовзі цей будинок був конфіскований радянською владою. Співачці залишили лише одну квартира на другому поверсі.

Після війни Соломія Крушельницька працювала у Львівській Консерваторії на посаді професора співу завідувача кафедри вокалу. Це був складний період у її житті. Тому що формально, як італійська громадянка, вона не мала права ні на роботу, ні на продуктові карточки, ні на прописку. І все це були формальності, яких потрібно було дотримуватись. І тільки у 1948 році відомій співачці надали радянське громадянство. Через рік після того примадонна на рідній львівській сцені дала свій останній концерт. А у 1952-му – її серце зупинилося.

Детальний каталог Екскурсії Львів ціна. >>>

Серед кількатисячних надбань з життя і творчості Соломії Крушельницької найживішою згадкою про відому оперну діву є її власні платівки та столітній рояль, на якому грала сама примадонна, а ще – понад 18 тисяч музейних експонатів з приватних колекцій поціновувачів Соломіїного таланту та з родинних архівів. І все це можна побачити у Львівському музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької.

Почути більше цікавої інформації про Соломію Крушельницьку Ви зможете також під час екскурсій “По Львівському Оперному театру” та “Відомі львівські жінки”.

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments