Кожні четвер та суботу виїзди на екскурсію "Карпатський трамвай". Бронюйте місця завчасно!

Каплиці Катедрального собору Успіння Матері Божої

Екскурсії по львову

Екскурсії по Львову
Пл. Катедральна, 1.
Каплиця усередині катедрального храму з його північного боку збудована в ренесансному стилі на кошти львівських патриціїв (вельмож): лікаря та бургомістра Капмп’яна та його сина в XVI – XVII століттях. Вона творить мавзолей їхньої родини у Львові і поріднених родин Острогорських, Гросвалерів та інших. У вівтарі з чорного мармуру – образ Христа, у нішах – фігури святих Петра і Павла з червоного мармуру. Їхні погруддя збереглися донині і становлять цінну пам’ятку львівського мистецтва. Купол каплиці Камп’янів вкривають фрески Станіслава Строїнського. Фасад будови представлений творами Яна Пфістера (можливий автор скульптури у бернардинському костелі, автор дерев’яного розп’яття Христа у костелі єзуїтів): “Покладення Христа до гробу”, “Воскресіння”, “Поява Христа Марії Магдалині”. В композиції каплиці Камп’янів, у кожному персонажі і в кожній деталі відчуваються гостра спостережливість митця, життєва повнокровність, захоплення духовною і фізичною красою людини, що так зворушує у творах майстрів тієї епохи.

Каталог Львів екскурсії ціна >>>

Фасад каплиці Камп’янів – зразок пізньоренесансової класики. Квадрати масивного цоколю служать основою для колон, які членують фасад по вертикалі. Рельєфи на фасаді символізують: саркофаг і собака – вірність, птиця і ваза – короткочасність земного існування, фенікс на погребальній урні – безсмертя душі.

Екскурсії по львову, ціна Капличка “Гріб Господній”
Невідомий скульптор першої половини XVII століття зобразив “Гріб Господній”, який раніше стояв на кладовищі біля латинського катедрального собору, а потім був перенесений до його стіни біля каплиці Камп’янів. Під присадкуватим склепінням з іще готичними ознаками на невисокому цоколі лежить скульптурна постать Христа. По кутах арки на важких тумбах присіли чотири євангелісти. Вище на постаменті, що вінчає арку, стоїть ангел із хрестом, а збоку – пророк Мойсей та Адам. Конструкції споруди притаманне змішування стилів Відродження і готики. Ознаки Відродження – перевага підкреслених горизонталей, масштабність. Водночас уся споруда справляє враження нестримного руху вгору – тенденції готики, які підкреслює і силует загостреної піраміди, і різке зменшення масштабів постатей верхнього ярусу. Барокові тенденції виявилися у вирішенні фігур. Ангел, який вінчає споруду, граціозно нахиливши голову, тримає хрест так, ніби в його руках лютня. Вітер часу розвіяв його шати. Вся постать нагадує хвилясту лінію бароко.

Оглянути Катедральний собор Успіння Матері Божої Ви зможете під час екскурсій “Середньовічний Львів”  або “Храми Львова” .

comments powered by HyperComments