ClickCease
Запрошуємо на авторські екскурсії Львовом!!! Будемо раді Вас чути за номером +380676742426. До зустрічі!

Храм Святої Анни

Церква_святої_Анни_у_ЛьвовіВул. Городоцька, 32. УГКЦ.

Зведений на розі вулиць Городоцької і Шевченка, храм Святої Анни сягає історією у далеке середньовіччя, коли кравецькі підмайстри 1491 року запротестували проти нестерпних умов життя і вирішили покинути Львів. Уночі вони перелізли через міський мур, і вже за містом, там, де нині стоїть храм, їх наздогнала сторожа Львова – “ціпаки”, які намагалися повернути втікачів. Зчинилася бійка, кілька майстрів загинули. Друзі загиблих згодом поставили на тому місці хрест, а 1505 року – невеликий дерев’яний храм, який назвали іменем святої Анни. Храм цей згодом став цеховою святинею кравців.
Під час пожежі у Львові 1509 року храм згорів. Згодом віряни звели мурований храм. Удруге пожежа бушувала тут 1648 року. Через п’ять років храм Святої Анни знову встав із попелу, і господарями в ньому були ченці-августияни. 1710 року у храмі Святої Анни лунали численні відправи і молитви з благаннями до Бога відвернути заразні хвороби, які обезлюднювали Львів і сам монастир. Тоді у храмі набула розголосу чудотворна ікона Матері Божої з Дитятком, привертаючи увагу численних паломників.
Сучасного вигляду храм Святої Анни набув наприкінці XVIII століття. Після австрійської касати він став храмом парафіяльним. Реставрації храму відбувалися у 1824 і 1863 роках. За тоталітарного режиму в приміщенні храму Святої Анни були каси Львівської залізниці, згодом – магазин меблів. Храм парафіян УГКЦ поновився тут з початку 90-х років ХХ століття.

comments powered by HyperComments
0 0 votes
Article Rating
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ігор Мельник
2 years ago

Детальніше про криваву бійку і заснування церкви у “Історія Львова в документах” (1996), документ №25: Уривок з “Хроніки Львова” Варфоломія Зиморовича про втечу повсталих кравецьких учнів від своїх майстрів, їх криваву сутичку з міською сторожею і будову кравецьким цехом костьолу св.Анни на пам’ять про цю подію